pátek 15. června 2018

Leigh Bardugo - Prohnilé město


Autor: Leigh Bardugo
Žánr: Dobrodružné  fantasy
Počet stran: 432
ISBN: 978-80-253-3668-7
Kaz Brekker a jeho mimořádná partička kriminálníků se nám vrací v novém příběhu, kde se dočkáme prohraných bitev, ale i vyhraných válek. Mistrně zpracované podfuky a promyšlené tahy mě vtáhly do děje takovým způsobem, že jsem nad příběhem uvažovala ještě ve snu. Škoda jen, že se to na konci tak nějak celé podělalo.
Leigh Bardugo nám nedávno podstrčila druhé a závěrečné pokračování Šesti vran. Zde celou svou ságu perfektně rozvinula, doladila a uzavřela neuzavřené. Celý příběh je našlapán akcí a tím je mnohem víc strhující než díl první.

Moc se mi líbilo prohloubení postav v mezičase, každý si své vnitřní bitvy jakž takž vybojoval, ale co ta největší, společná bitva? Musím říct, že promyšlenost jednotlivých podfuků a obelstívání mě překvapila. I když byly tyto tahy lehce předvídatelné, bylo to perfektní. Prožívala jsem každý další krok a těšila se, co bude dál. Styl psaní autorky mi v tomto případě opravdu sedl. Do čtení jsem se nemusela nutit v žádné chvíli. Kniha mě stále volala a žádala dočtení. Jenže pak se to celé nějak zvrtlo....
Celá ta věc se získáním Barellu a dočkání se pomsty malého kluka mě přestala bavit ve chvíli, kdy autorka tak nějak přeskočila důležité události a věcem, které by si zasloužily minimálně stranu navíc zapomněla připsat jakýkoliv význam. Mrzelo mě, že mi autorka tyto události nedovolila více prožít a jednoduše pokračovala dál. Proč? Myslím si, že by to ději jedině prospělo a konec by celkově nepůsobil tak, jak to jen říct, placatě.Celkově je kniha určitě dobrá. Rozhodně mě bavila mnohem víc než první díl a i ten byl úžasný. Hodnocení na ČBDB je 93%. Zase až tak dobré mi to nepřijde, ale je fakt, že mezi tím vším, co momentálně vychází je to fenomenální kousek. Škoda jen, že mi celé to zakončení vůbec nesedlo. Normálně se u knih setkávám s tím, že proplouvám příběhem a konec mě úplně rozseká, tady tomu bylo naopak.
Knihu každopádně doporučuji. Čte se dobře a chladnými vás úplně nenechá.

Mimochodem, kniha se po vizuální stránce opět povedla. Černý blog Šesti vran vystřídal červený a teď si na poličce vedle sebe hoví dva povedené kousky v nádherném přebalu. Není divu, že se za nimi každý otočí.

Informace a komentáře ke knize na ČBDB


5 komentářů:

 1. Vypadá to moc pěkně, o knížce jsem slyšela, ale nečetla. Hodnocení čtenářů je super, ale není nad vlastní zážitek. :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Na Prohnilé město se jednoznačně chystám. :) Přesně, jak říkáš - vizuální stránka se hrozně povedla a navíc z Šesti vran jsem byla nadšená, tak věřím, že se mi bude líbit i druhý díl. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Prohnilé město a Šest vran mě láká už dlouho, ale světe div se, nejsem schopná si je koupit :D
  Teď mám na poličce spoustu knížek, které si chci přečíst...
  Jejich čas ale určitě přijde :)

  OdpovědětVymazat
 4. Dvojku som rozčítala ešte začiatkom júla, ale nejako som uviazala uprostred a ešte som zatiaľ nemala chuť v čítaní pokračovať. Ani vlastne neviem prečo, keďže príbeh ma veľmi bavil a konečne je to niečo úplne nové a odlišné oproti zvyčajným YA knihám.

  OdpovědětVymazat
 5. Mám doma první díl, rozhoduju se teď do čeho se pustit, jestli do Vran nebo Písně krve... :D

  OdpovědětVymazat